Atletism - Stire - Bacau 16 februarie 2020

Sala de Atletism din Bacau a gazduit weekendul trecut a treisprezecea editie a concursului national „Memorialul Dorin Melinte”, competitie organizata de Directia Judeteana de Sport si Tineret si Asociatia Judeteana de Atletism, eveniment ce a reunit la start 364 de sportivi (190 de fete si 174 de baieti) de la 36 de cluburi sportive din toata tara. Intrecerea s-a adresat atletilor juniori 1, 2 si 3, care au concurat la urmatoarele probe: 60m, 200m, 400m, 800m, 1500m, 3000m, 4X200m, 4X400m, 60m garduri, inaltime, prajina, lungime, triplusalt si greutate

La finalul competiție sportivii de la CSM DORNA, antrenati de Prasneac Cristian, au cucerit urmatoarele medalii:

- două medalii de aur au obținut sportivii Prâsneac Alexandru și Costiuc Claudia-Ionela in proba de 800 metri și 1500 metri categoria juniori 3.

-in proba de 800 metri categoria juniori 2 Kore Robert -Petru a obținut medalia de argint și colegul lui Moroșan Mihai-Alexandru a obținut medalia de bronz.

- Kore Robert-Petru obține medalia de argint și in proba de 1500 metri.